Головна сторінка

Головна сторінка

Портфоліо

Конспекти уроків

Методична скарбничка

Позакласні заходи

Освітній проект

Аудіоматеріали до уроків

Відеоматеріали

Мої досягнення

Фотогалерея

Каталог сайтів

Цікавинки звідусіль

Корисні поради

Контакти

 

Музичні інструменти: скрипка

Скрипка – струнний музичний смичковий інструмент. Має чотири струни, які настроюються на квінту (G, D1, A1, E2). З'явився у середині XVI століття, прототипом послужила віола. Музиканта, який грає на скрипці, називають скрипачем або скрипалем. Майстер, який виготовляє скрипки, називається скрипником.

Прототипами скрипки були арабський ребаб і німецька рота, злиття яких і утворило віолу. Форми скрипки сформувалися до XVI століття; в цьому столітті і на початку наступного, XVII, творили майстри скрипок сімейства Аматі. Їх інструменти відрізняються прекрасною формою і чудовим матеріалом. Взагалі, Італія славилася виробництвом скрипок, серед яких скрипки Страдіварі і Гварнері, які і нині цінуються надзвичайно високо.

Скрипка була сольним інструментом у XVII столітті. Першими творами для скрипки вважаються Romanesca per violino solo et basso Маріні з Брешії (1620 рік) і Capriccio stravagante його сучасника Фаріна. Засновником мистецької гри на скрипці вважається А. Кореллі; потім йдуть Тореллі, Тартіні, П'єтро Локателлі (1693—1764), учень Кореллі, який розвинув бравурну техніку скрипкової гри.

Опубліковано 12.04.2016 
Лі­чиль­ник кіль­кос­ті від­ві­ду­вань, який Ви ба­чи­те лі­во­руч, вста­нов­ле­но 15 квіт­ня 2016 ро­ку о 20 го­ди­ні 41 хви­лині. Пер­со­наль­ний Веб-сайт вчи­те­ля Яков­чу­ка Гри­го­рія Ми­ко­лайо­ви­ча є віль­ним, від­к­ри­тим і без­кош­тов­ним на­у­ко­во-ме­то­дич­ним ре­сур­сом, який за­по­чат­ко­ва­но 12 квіт­ня 2016 ро­ку.

Музика здатна здійснювати глибокий вплив на етичну сторону душі, і оскільки музика має таку властивість, то, очевидно, вона має бути включеною до списку предметів виховання молоді.

Аристотель

Жан Поль Ріхтер стверджував: з усіх мистецтв музика – найлюдяніше й найпоширеніше. Музика – справжня загальна людська мова. Вона не має місця перебування, бо її Батьківщина – цілий Всесвіт.

Музика, не згадуючи ні про що, може сказати все. Музика вимиває геть з душі пилюку повсякденного життя. Музика надихає весь світ, надає душі крила, сприяє польоту уяви. Музика додає життя і радості усьому, що існує. Її можна назвати втіленням всього прекрасного і всього піднесеного. Істота, яка не розуміє музики, навряд чи є розумною.

Цілеспрямоване і систематичне музичне виховання здійснюється в школі на уроках музики. Музика є одним із видів мистецтв, який і складає основний зміст предмету. А разом з літературою і образотворчим мистецтвом складають естетичний цикл. Отже музика, література і образотворче мистецтво знаходяться в тісному зв'язку. Тому твори образотворчого мистецтва, художнє слово допомагають передати глибину почуттів, втілених у музиці. А музика, у свою чергу, здатна викликати настрій, переживання, співзвучні багатьом творам живопису і літератури. За словами Василя Сухомлинського, пізнання світу почуттів неможливе без розуміння й переживання музики, без глибокої духовної потреби слухати музику й діставати насолоду він неї. Без музики важко переконати людину, яка вступає в світ, у тому, що людина прекрасна, а це переконання, по суті, є основою емоційної, естетичної, моральної культури.

Маю на­дію, що ма­те­рі­а­ли мо­го Веб-сай­ту ста­нуть у при­го­ді всім, хто за­ві­тає до ньо­го.

Вчи­тель му­зи­ки Хар­ківсь­кої ЗОШ І-ІІІ сту­пе­нів №41 Яков­чук Гри­го­рій Ми­ко­лайо­вич

Опубліковано 12 квітня 2016 року 

Видатні композитори світу: Вольфґанґ-Амадей Моцарт

Вольфґанґ-Амадей Моцарт (27 січня 1756 року – 5 грудня 1791 року) – австрійський композитор, представник класицизму, визнаний одним із найгеніальніших музикантів в історії людства. Творчий доробок Моцарта становить понад 600 творів: більш як 50 симфоній, понад 19 опер, велика кількість інструментальних концертів (зокрема 27 фортепіанних), 13 струнних квартетів, 35 сонат для скрипки, Реквієм та багато інших інструментальних та хорових творів.

Музика Моцарта, створена під великим впливом Гайдна, стала вершиною класичної епохи за чистотою мелодії та довершеністю форм.

Опубліковано 12.04.2016 
Літопис сайту

17 квітня 2016 року. Створено сторінку Цікавинки звідусіль. На ній розміщено повідомлення про терменвокс (перший електромузичний інструмент), клавесин (популярний попередник фортепіано) та аркічембало (клавішний музичний інструмент, який можна налаштувати на будь-який (за нормами музичної теорії 16-го сторіччя) стрій та лад).

16 квітня 2016 року. Створено сторінку Каталог сайтів. На ній розміщено посилання на Веб-сайти ХЗОШ №41, учителів Кулік Аліни Валеріївни та Супрунова Олександра В'ячеславовича. Також подано посилання на сторінку цікавого художнього фільму Візит до Мінотавра, який дає можливість переглянути Веб-відеосервіс YouTube.

15 квітня 2016 року. Встановлено лічильник кількості відвідувань сайту.

14 квітня 2016 року. Створено сторінку Мої досягнення, на якій опубліковано інформацію про успішну участь учениці 7-А класу Дарини Кашталап у фестивалі-конкурсі Зоряний дощ. Також тут розміщено цікаві матеріали про арфу і орган й посилання на сторінку відеосервісу YouTube, на якій можна подивитись прекрасний музичний фільм Тім Талер або Проданий Сміх.

13 квітня 2016 року. Створено сторінку Фотогалерея, на якій опубліковано фоторепортажі зі шкільного новорічного свята, про видатного радянського композитора Соловйова-Сєдого, про знаковий німецький дует Modern Talking.

12 квітня 2016 року. Сайт започатковано. Створено його головну сторінку, на якій опубліковано звернення автора до відвідувачів та цікаву інформацію про композитора Моцарта і музичний інструмент скрипку.

© Gregory Jakovchuk (content), Maxim Sagorny (Web-design) 2016