Мої досягнення

Головна сторінка

Портфоліо

Конспекти уроків

Методична скарбничка

Позакласні заходи

Освітній проект

Аудіоматеріали до уроків

Відеоматеріали

Мої досягнення

Фотогалерея

Каталог сайтів

Цікавинки звідусіль

Корисні поради

Контакти

 

Арфа: музичний інструмент Аполона

А́рфа (англ. Harp) — щипковий струнний музичний інструмент з вертикально натягнутими струнами на дерев'яній рамі, зазвичай трикутної форми. Концертна арфа — великий музичний інструмент, підтримується рукою. Має до 47 струн і 7 педалей, встановлених знизу для зміни висоти звуку. Струни арфи настроєні за до-бемоль-мажорним звукорядом (ces-des-es-fes-ges-as-b). Кожна з семи педалей підвищує стрій відповідної їй струни на півтону або на цілий тон.

Арфа здавна відома в Україні. На одній з фресок Софійського собору в Києві збереглося зображення арфи XI століття. У навчальних закладах України є класи арфи. Концерт для арфи написав український композитор А. Й. Кос-Анатольський. Збірник п'єс для арфи українських композиторів видано у Львові в 1958.

Опубліковано 14.04.2016 
Лі­чиль­ник кіль­кос­ті від­ві­ду­вань, який Ви ба­чи­те лі­во­руч, вста­нов­ле­но 15 квіт­ня 2016 ро­ку о 20 го­ди­ні 41 хви­лині. Пер­со­наль­ний Веб-сайт вчи­те­ля Яков­чу­ка Гри­го­рія Ми­ко­лайо­ви­ча є віль­ним, від­к­ри­тим і без­кош­тов­ним на­у­ко­во-ме­то­дич­ним ре­сур­сом, який за­по­чат­ко­ва­но 12 квіт­ня 2016 ро­ку.

Дарина Кашталап: учениця-дипломант фестивалю-конкурсу Зоряний дощ

25 листопада 2015 року учениця 7-А класу Харківської ЗОШ №41 Дарина Кашталап прийняла участь у VІІ обласному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості Зоряний дощ і була нагороджена дипломом І ступеня в номінації Вокал.

Манера співу Дарини сягає корінням у синкоповані псалми негритянських госпел, виростає з глибокої інтернаціональної пролетарської музичної традиції.

Співаючи начебто ні про що, Дарина співає про все. Блоковська свята віра у майбутнє щастя, єсєнінська туга про добре, що залишилося позаду і все це – на тлі, здавалося б, зовсім не наших мотивів і ритмів. Але у Всесвіті Дарини немає нашого і чужого: усе добро Універсуму стає своїм, рідним, невід'ємним.

Опубліковано 14 квітня 2016 року 

Орган: музика небес

Орга́н (від грец. «органон» — «інструмент» або «знаряддя») — музичний інструмент групи клавішно-духові інструменти.

Звук в органі створюється завдяки нагнітанню повітря в труби різного діаметру, довжини, матеріалу (метал або деревина). Управління органом здійснюється зі шпільтішу (тобто, ігрового столу), пульту управління, де містяться ігрові механізми (клавіші, педаль тощо) та механізми включення та виключення регістрів, допоміжних засобів.

Гра на органі здійснюється за участю обох рук та ніг органіста, з допомогою (або без) асистента. У розпорядженні органіста є один або декілька мануалів (клавіатур для рук) та педаль (клавіатура для ніг).

Переважна більшість органів розташована в церквах (християнських — римського обряду, протестантських, але не церквах візантійського обряду), концертних залах, музичних навчальних закладах (академіях, консерваторіях, училищах).

Опубліковано 14.04.2016 

Тім Талер або Проданий Сміх: художній фільм про те, що є дорожчим за гроші

Окрім глибокої гуманістичної філософії, викладеної доступною дітям мовою, на глядача чекає зустріч з неповторним талантом композитора-пісенника Максима Дунаєвського. Молодці, Біла Рось. Так тримати!

Перейти...

Опубліковано 14.04.2016 
© Gregory Jakovchuk (content), Maxim Sagorny (Web-design) 2016